Xiaomi Redmi 5 Plus: Benne van a plusz

Xiaomi Redmi 5 Plus teszt

Apának lenni nehéz… főleg, amikor kisfiam összetöri a telefonomat. Hosszú várakozás után nemrég megérkezett az új készülékem, a Xiaomi Redmi 5 Plus. A telefonnal kapcsolatban a kiválasztás során egyszerűek voltak az elvárásaim.

Elvárások

  • A középmezőnyben erős pozíciót foglaljon el.
  • A készülék akkuja ne hagyjon hamar cserben.

Ezeknek a szempontoknak teljesen megfelelnek a Xiaomi cég által készített mobilok. A márka széles termékkínálattal rendelkezik, több középkategóriás telefonja közül végül az egyik legerősebbre, a Redmi 5 Plus-ra esett a választásom.  Két dolog befolyásolt:

  • Modern a képernyője, kellően nagy mérete még bőven elfogadható.
  • A gyártóval kapcsolatban már korábban pozitív tapasztalatok szereztem.

A megérkezésétől számítva közben eltelt egy teljes hét, most jöjjenek az ez idő alatt szerzett tapasztalatok.

Xiaomi Redmi 5 Plus

A csomagolás

Sorra döbbentem rá minden Xiaomi termék esetében, hogy milyen elegánsan, mi több, exkluzívan van tálalva a dobozban elhelyezett készülék, legyen az akár egy Yeelight okos izzó, akár egy Mija okos fogkefe. A letisztult, minimál és általában fehér design a nagy almás gyártó hangulatát idézi, mégis minden esetben tudható, hogy nem egy új iPhone készülékkel van dolgunk. Jelen esetben ez azért is van így, mert a termék csomagolása piros tetőt kapott, a domináns fehér csak a borító alatt jelentkezik. Ott persze elegánsan van elhelyezve minden. Könnyen kivehető formában tálalták a készüléket, leírását és tartozékait.

Tartozékok

A doboz tartalma a régebbi általános tartozékoktól kissé eltérő. Az alap tartozékok között nincs fejhallgató, de van egy biztonságot nyújtó egyszerű és kényelmes szilikon tok. Apró érdekesség, hogy a telefon alapértelmezettként kapott egy előlapi strapabíró fóliát is. Ráadásul matt fólia van rajta, így az ujjlenyomatot nem gyűjti, ahogyan a készülék hátoldala sem, de erről majd később. Vagyis lehet örülni, a telefonról nem kell rögtön leszedni a mindenféle információval telefestett fóliát és nem is kell hirtelen védőfóliát venni hozzá. Ez egy nagy piros pont a Xiaomi-nak!

A dobozban továbbá található még:

  • egy rövid térkép formátumban összehajtott leírás,
  • egy fehér USB-s gyorstöltő külön, de szintén fehér USB kábellel,
  • egy SIM tű.

Külső

A telefon, ahogy a kezembe került, teljesen elvarázsolt. Nem is szerettem volna a hozzá kapott tokba beletenni, de ez a telefon védelme szempontjából célszerű, ráadásul a fekete telefonhoz füst fekete a szilikon tok. Itt megjegyezném, hogy volt szerencsém a készülék rozé arany változatához is, melyhez átlátszó tok volt a csomagolásban, így a szép színű külső egyáltalán nem veszik el.

Apropó, lehet hogy ez is érdekelhet  Milyen a jó webáruház?

Minőségérzet

A telefon egyszerű, letisztult külseje masszívan, tömören össze van rakva. Érződik a Xiaomitól általam megszokott minőség, a precizitás. A tökéletes illesztések és precíziós gombok nem mozognak. A kamerák a lyukból tökéletesen látnak kifelé, hiszen pontosan, teljesen középre igazítva vannak elhelyezve. Röviden: nem az utángyártott érzés tapasztalható.

Hátlap és oldal

A hátlap szép matt műanyagból készült, hátul jó helyen, és magasságban található a nagyon gyors ujjlenyomat olvasó, ami könnyen elérhető az ujjunkkal. Felette kapott helyet a fényképező vakuja, afelett pedig a 12 Megapixeles hátlapi kamera. A készülék jobb oldalán a szokásos hangerő fel-le gombok találhatók, alatta kikapcsoló gombbal. A túloldalán a SIM tűvel kiszedhető két kártyahelyes Nano SIM/Micro SD kártya tartó tálca található. Micro SD-vel való bővítés esetén búcsút mondhatunk a Dual SIM opciónak, ezen a téren így el kell dönteni, mi a fontosabb: Két telefon szolgáltató SIM kártyáját szeretnénk használni, vagy nagyobb tárhelyre van szükségünk.

Xiaomi Redmi 5 Plus hátlap

Alsó rész

Alul található a mikrofon és hangszóró két oldalt, a szokásos 5 lyukas megjelenéssel, a kettő között pedig a Micro USB, mely a 2.0-s gyorstöltéssel akár 2 órán belül feltölti a telefont.
Csatlakozások terén egyébként a 4.2-es verziójú Bluetooth-t kapta, illetve a készülék Global verziója támogatja a magyarországi gyors 4G mobil hálózatot.

Felső rész, a telefon előlapja

Felül kapott helyet a 3,5 colos jack dugó a fejhallgatónak, illetve egy zajszűrő második mikrofon, valamint az infra. Ezzel jól ki lehet használni a rendszer távirányító applikációját. Elől a kijelző alatt semmi nincsen, a lekerekített, 6 colos, 2160 x 1080 pixel felbontású kapacitív IPS kijelző felett pedig a fényerősség érzékelő és a távolság érzékelő szenzor található a hangszóró bal oldalán, a jobb oldalán pedig az 5 Megapixeles előlapi kamera, melyhez nem jár villanó. Legvégül található még egy értesítés led. Ez csak egyszínű, fehéren próbál tájékoztatni minden eseményről.

Érzékelők, mikrofon, hangszóró

Érzékelők szempontjából a készülékben található gyorsulásmérő, gravitációs érzékelő, giroszkóp.
A hangszórója nagyon szépen szól, a telefon vonal túlvégén levő személy hangját tisztán lehet hallani. Zene hallgatásra azért nem kifejezetten alkalmas, nagy hangerő esetén kicsit torzít. A mikrofonra azonban nincs panasz. Zaj mellett is jól hallgató voltam mindenki számára.

Apropó, lehet hogy ez is érdekelhet  Hogyan spóroljunk a számítógép vásárláson - Gamer PC olcsón

MIUI

Bekapcsolás után a készülék viszonylag hamar magára talál és kezdődhetett is a nyelvi, wi-fi és egyéb adatok beállítása, ahogy az megszokott. A készülék Android alapon futó, de a Xiaomi cég által saját fejlesztésű MIUI 9 operációs rendszeren fut. A piacon még viszonylag frissnek számít a készülék, ennek ellenére a telepítés során már fel is kínált frissítést a rendszerhez.

A beállítások után következett a szokásos beállításaim sora, a hívó azonosító kijelzésének beállítása, a további ujjlenyomatok és egyebek megadása. A telefonra telepített MIUI rendszer nincs tele haszontalan programokkal. Az Androidtól az átlagos felhasználók számára csupán pár lényeges pontban különböző felületének köszönhetően könnyen megtaláltam minden beállítást. A beállítás után kapott rendszer letisztult, elegáns, gyors, okos és akadás mentes.

Xiaomi Redmi 5 Plus screenshot

Akkumulátor

Ha még nem áradoztam a telefonról eleget, akkor most azt teszem, hiszen előbbi telefonjaim naponta vagy kétnaponta töltőt igényeltek, ellenben a Redmi 5 Plus-szal. Használatból adódó statisztikai adat, hogy általános használat mellett kettőnél több napot is simán kibír. A 4000 mAh-s, nem cserlélhető akkumulátor Facebook, Messenger, YouTube alkalmazások használata mellett, és fényképezés, telefonálás, sms-zés esetén egy csütörtök délutáni töltéssel vasárnap késő este szólt, hogy tegyem fel tölteni. Nekem Bírt volna többet is, nyomogathattam volna kevesebbet is a telefont, de ez várakozásomon felüli érték, itt szívem szerint egy újabb piros pontot érdemel a Xiaomi csapata.

Kamera

Egy jó kamera nélkül ma már nem is telefon egy telefon. A Redmi 5 Plus hozza az átalgot, ezen a ponton a készülék nem kiemelkedő, de attól függetlenül teljes mértékben rendben van. Az 5 Megapixeles előlapi kamera nem széleslátókörű, így a szelfizés nem kifejezetten nagy élmény, a 12 Megapixeles hátlapi kamera pedig nappali fényben nagyon szép képeket készít. A MIUI fényképező szoftvere kifejezetten kényelmes és például panoráma módban képet készíteni nagyon könnyű.

A videó készítő részlegen beállítható, hogy 4K videót készítsünk, számomra azonban jelenleg a FullHD videó készítése bőven elegendő. A videón látható a képstabilizátor hiánya, de attól függetlenül készíti a felvételeket.

Természetesen a készülék 44 ezer forint körüli áráért mást nem várhatunk, de én ezt még csak kompromisszumnak sem mondanám, hisz ahogy írtam a kamerája rendben van.

Memória és sebesség

A tesztelt készülék a Xiaomi Redmi 5 telefon nagyobbik Plus változata, melyből kettő változat létezik: a 3 GB RAM, 32 GB ROM, illetve a 4 GB RAM, 64 GB-tal szerelt változat. Az igényeimet tekintve az átlagos használatot szem előtt tartva az előbbit választottam, és úgy néz ki, hogy teljesen jól hozza is azt, amit elvártam a telefonról. Egy hét alatt a telefon használat közben nem melegedett, semmi akadást nem tapasztaltam, nem volt szükség program bezárásra de még csak újraindításra sem.

Apropó, lehet hogy ez is érdekelhet  Roborock robotporszívók

A 8 magos, egyenként 2 GHz-en működő Qualcomm Snapdragon 625 processzort egy GPU: Adreno 506 videó processzor egészíti ki, mely az eddigi idő alatt jó kombinációnak tűnik.

Xiaomi Redmi 5 Plus tapasztalatok: összefoglaló

Végeredményben elmondható, hogy a telefon az egy hetes emelt használatot jól bírta, várakozásaimat felülmúlva teljesített. A jó szoftver a remekül összerakott hardvert jól kiegészíti, a telefont a középkategóriában abszolút a felső rétegbe szánták, és szerintem is oda való. A kijelző nagy mérete miatt kvázi kicsi phablet készülékről beszélhetünk.

A keskeny káva mellett a készülék még jól fogható és kezelhető. A fogásához hozzátesz a matt borítás is, nem érzem azt, hogy ki akarna csúszni a kezemből a készülék.

Eddigi pozitív élményeim után remélem, hogy a telefon jól szolgál majd, amíg magasabb kategóriába nem ugorhatok. Bízom benne, hogy kellemessé teszi mindennapjaimat gyorsaságával, valamint azzal, hogy nem kell rá odafigyelnem, mivel nem nyűgösködik.

Ha igényeid hasonlóak egy telefonnal kapcsolatban, bátran merem ajánlani, ár-érték arányban nagyon jó vételnek számít.

Megjegyzés

A teszt megírása és publikálása között eltelt egy kis idő: 2018. júniusa elején készült és 2018. októberében jelent meg. Időközben a telefon megkapta a MIUI 10-et (korábban MIUI 9 volt rajta) és tökéletesen üzemel.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük