Az endoszkóp egy olyan orvosi eszköz, amely vizuális hozzáférést biztosít a test vagy egy szerv belsejéhez. Az endoszkópokat olyan területeken használják, mint a gasztroenterológia, fül-orr-gégészet (ENT), nőgyógyászat, ortopédia, laparoszkópia, bőrgyógyászat és urológia. Az endoszkóp segítségével az orvosok megtekinthetik a testüreg belsejét anélkül, hogy nagy vágásokra lenne szükségük.
Ezek a legfőbb előnyei
A műtét gyógyulása gyors, a beteg hamarabb és kevesebb fájdalommal térhet vissza a munkába. A műtét mérete kisebb, ami csökkenti a levágandó szövet mennyiségét. Kevesebb öltés és kevesebb hegesedés, ami jobb esztétikai eredményt eredményez.
Hogyan is jött létre ez az eljárás?
Az endoszkópos technikát Ázsiában elsősorban Dél-Koreában alkalmazzák, de később napi műtétté vált. A kezdeti 1-csatornás kolonoszkóp helyett, amelynek korlátozott a manipulációs lehetősége, egy 2-csatornás endoszkópot használtak, amely sok helyet biztosított a gerincsebészek számára, és hatékonyabban tudta ellátni a munkáját. Ez az új technika segít a gerincproblémákkal küzdőknek új, innovatív kezeléshez jutni.
Hogyan kell elképzelni egy ilyen jellegű műtétet?
Az endoszkópos gerincműtét egy minimálisan invazív műtét, amelynek során kamerával látják és operálják a gerincet. A kisebb bemetszések azt jelentik, hogy kevesebb fájdalma lesz az eljárás után, és kevesebb szövődményt okoz a műtött területen. Az endoszkóp jobb láthatóságot biztosít, mint a hagyományos gerincvelői eljárások, így a sebészek nagyobb bizalommal dolgoznak a kamerán keresztül.
Csigolyakompresszió esetén a csigolyaközi térbe való belépés után, miután feszült szövetet okozott, szükség szerint neurológiai szövetet távolítunk el. Ez megakadályozza az ismétlődést. Az idegi nyomás dekompressziójával az olyan tünetek, mint a fájdalom (például fájdalom), eltűnnek. A kezelés történhet általános érzéstelenítésben vagy spinális érzéstelenítésben a beteggel történt egyeztetés alapján. A kórházi kezelés több napig tart.